. Helalder | Kurumsal | Logo Kullanma Talimatı
For English

Logo Kullanma Talimatı

Sağlık, Güvenlik ve Helal Derneği; TÜRKAK tarafından akredite edilmiş İSO 22000 sistem belgelendirme alanında faaliyet gösteren belgelendirme kuruluşlarını yetkilendirerek helal sertifika onayı veren kar amacı gütmeyen kuruluştur. Ayrıca Helal ürün sağlama konusunda standart ve bilgi üretmeyi amaçlamaktadır.

 

Bu talimatta belirtilen şartlar; HelalDer tarafından yetkilendirilmiş bütün belgelendirme kuruluşlary tarafından yerine getirilmelidir.

 

Belgelendirme kuruluşlary, kendilerinden belgelendirme hizmeti alan müşterilerinin de bu Rehberde belirtilen şartlara uymasını sağlamak için gereken her tür önlemi almalıdır.

 

HelalDer tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları, kullanım izni aldıkları HelalDer Sertifikasyon logosunu, müşterilerinin,taşeronlarının veya herhangi bir üçüncü tarafın yetkisiz kullanımını engelleyecek prosedür ve politikalara sahip olmalıdır.

 

HelalDer logosunu kullandırma hakkı sadece Sağlık, Güvenlik ve Helal Derneği'ne aittir.

 

HelalDer tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları, HelalDer logosunu kırtasiye malzemelerinde, raporlarında, sertifikalarında, broşürlerinde ve akreditasyon faaliyetleriyle ilgili her türlü calışmasında bu rehberde belirtilen şartlara uygun şekilde kullanabilirler.

 

HelalDer tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar; yetki kapsamının ve sınırlarının ne olduğunu muşterilerine tam olarak açıklamaktan sorumludur.

 

HelalDer logosu içeren her türlü belge ve raporda Helalder tarafından teyit edilmiş bütün faaliyetler açıkça belirtilmelidir.

 

HelalDer tarafından yetkisi iptal edilen kuruluşlar HelalDer logosu içeren her türlü sertifika, rapor, promosyon ve reklam malzemesi dağıtımını derhal durdurmalıdır. Derhal durdurulmasını temin edecek prosedürlere sahip olmalıdır.

 

HelalDer logosunun doğru kullanılıp kullanılmadığının kontrolü ve izlenmesi, denetimlerde veya alınacak şikayet/ itirazlarda yapılacak ilgili kayıtlar tutulmalıdır. HelalDer logosunun yanlış kullanılmasında oluşturulan ilgili prosedür uygulanmalıdır.

 

HelalDer logosunun kötüye kullanım durumunda; kullanımın geri çekilmesi veya gerektiğinde uygun hukuki işlemin yapılması şeklinde olmalıdır.

 

Yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları HelalDer logosunun kullanım şekillerini denetlemelidir. HelalDer logosunu hangi şartlar altında kullanacağını tanımlamalıdır.

 

Logo kullanım büyüklüğü ne olursa olsun, kullanıldığı her yerde tam kare bir çerçeve içerisine yerleşecek şekilde kullanılacaktır.

 

Logo; kırmızı renkli hilal, hilalin üzerinde beyaz renkte calibri yazı tipi “Helal Derneği” yazısı, iç kısımda turkuaz renkli dünyayı temsil eden daire, dairenin üzerinde yeşil renkte arapça “helal” yazısı, kırmızı renkte yıldız, semazeni temsil eden yeşl çizgiler ve semazenin kollarını temsil eden kırmızı hattan oluşmaktadır.

 

Helalder Logo Kullanma Talimatını indirmek için tıklayınız.

Denetçiler
Yönetmelik
Onaylı Denetçiler
Katkı Maddesi Sorgulama
Anti Oksidanlar
Koruyucular
Kıvam Artırıcı - Homojenleştirici
Renklendiriciler
Tat Vericiler
Tatlandırıcılar Parlatıcılar
İncelticiler
helalder facebook
Adres
:
İhsaniye Mahallesi Kozanoğlu Sokak NO:201 Kat:2 Mekik İş Merkezi Selçuklu / KONYA
Telefon
:
0332 999 19 93
E-Posta
:
helalder@helalder.org.tr
helalder42@gmail.com
Iban No
:
TR17 0020 3000 0130 2861 0000 01
Design By
:
Extra Yazılım